پوست بازیگری سرگرمی بازیگر تصویر

پوست: بازیگری سرگرمی بازیگر تصویر انتشار اسطوره سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه ستاره‌دار کردن دانشجویان باید منتفی شود / علی مطهری

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: ستاره‌دار کردن دانشجویان عمل منسوخ‌شده‌ای است که باید در دانشگاه‌های کشور منتفی شود.

ستاره‌دار کردن دانشجویان باید منتفی شود / علی مطهری

علی مطهری: ستاره دار کردن دانشجویان باید منتفی شود

عبارات مهم : اسلامی

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: ستاره دار کردن دانشجویان عمل از‌بین‌برده‌شده شده است ای است که باید در دانشگاه های کشور منتفی شود.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در همایش جنبش دانشجویی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر و روز دانشجو اظهار کرد: این شهدا با حس وطن دوستی که داشتند به اوضاع خفقان کشور در آن دوران و بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اعتراض کردند و بعد از ورود نیکسون مدیر جمهور وقت آمریکا این اعتراض ها شدت گرفت و همین زمینه ای شد تا دانشجویان با شعار دادن علیه سیاست های غلط آن دوران به پا برخیزند.

ستاره‌دار کردن دانشجویان باید منتفی شود / علی مطهری

وی با بیان اینکه “ما معتقدیم اعتراض و سخن گفتن حق قانونی و اساسی دانشجویان است”، به قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا اشاره کرد و افزود: امام (ع) با درک درست از اوضاع جامعه و روشن بینی و حق نگری خود وارد کارزار کربلا شدند و این امر نشان می دهد که انسان چقدر در برابر اوضاع و تحولات جامعه خود مسئول است.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه “نقد سازنده و منصفانه حق دانشجوست و سکوت دانشجو در فضای دانشگاهی پسندیده نیست”، اظهار کرد: هنگامی که فردی احساس می کند هسته مهم جامعه از بین رفته و تنها پوسته و ظاهری نامناسب از آن جامعه باقی مانده هست، وظیفه دارد تا با اعتراض به اوضاع حاکم بر جامعه ظلمت مطلق را بزداید.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: ستاره‌دار کردن دانشجویان عمل منسوخ‌شده‌ای است که باید در دانشگاه‌های کشور منتفی شود.

مطهری وظیفه دانشجو و دانشگاه را در اصلاح جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دانشجو باید به عنوان دیده بان جامعه عمل کرده و با هشدار دادن در مواقع نیاز جایگاه و تاثیر بسزای خود را در کشور نشان دهد، چراکه معتقدیم هرجا در کنار قدرت و حاکمیت نقد وجود نداشته باشد، رفته رفته جامعه به سمت فساد کشیده خواهد شد.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی، قدرت های حاکم را همواره نیازمند نقد اعلام کرد و افزود: دانشجو عنصر مهم تلاش و تحرم در جامعه است و هرجا درخواست کردند دانشجو را وادار به سکوت کنند ضرر آن متوجه جامعه شده است است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با انتقاد نسبت به مسأله ستاره دار کردن دانشجویان و اخراج بعضی دانشجویان از فضای علمی، تصریح کرد: ستاره دار کردن دانشجویان عمل از‌بین‌برده‌شده شده است ای است که باید در دانشگاه های کشور منتفی شود. ما حتی در سیره امیرالمؤمنین (ع) نیز مشاهده می کنیم که ایشان هیچ گاه خود را بی نیاز از نقد و هشدار ندیده اند و همین امر جایگاه نقد را در جامعه مشخص می کند.

ستاره‌دار کردن دانشجویان باید منتفی شود / علی مطهری

مطهری اجازه دادن به ایجاد فضای نقد به خاص در دانشگاه ها را باعث تشکیل شخصیت اجتماعی دانشجویان دانست و گفت: برخورد امیرالمؤمنین (ع) با خوارج، که یکی از بزرگترین دشمن های ایشان بودند، مبین این حقیقت است که انبیا و اولیای ما نیز همواره در برابر نقد منعطف بوده اند، حتی اگر آن نقد از سر ستیزه جویی باشد.

وی این واکنش‌ها امام علی(ع) را نشانگر دموکراسی حاکم بر دوران حکومت ایشان دانست و افزود: ما دموکراسی را از فرهنگ غربی وارد نکردیم بلکه دموکراسی در جای جای احکام اسلامی ما موج می زند و ما امروز موظف هستیم تا با ایجاد چنین فضاهایی به خاص در محیط دانشگاه دانشجویان و افراد مطالبه گری پرورش دهیم.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: ستاره‌دار کردن دانشجویان عمل منسوخ‌شده‌ای است که باید در دانشگاه‌های کشور منتفی شود.

مطهری در بخش دیگری از صحبت های خود نقد را دارای آداب اعلام کرد و گفت: دانشجو باید حق و قدرت نقد داشته باشد ولی نباید این عنوان را نیز فراموش کند که با رعایت آداب نقد بهتر می توان حرف خود را در جامعه به کرسی نشاند و زمینه پرورش نقد را در جامعه پدید آورد.

مطهری با تاکید بر اینکه جامعه باید از عنوان مورد انتقاد اطلاعات کافی داشته و با علم و آگاهی وارد عمل شود اضافه کرد: نقد از سوی هر کس که وارد می شود باید دارای ابعاد خیرخواهی باشد آیا انتقاد اگر از روی خیرخواهی باشد چه بسا که مورد اصلاح فرد و جامعه نیز می شود.

ستاره‌دار کردن دانشجویان باید منتفی شود / علی مطهری

وی در ادامه گفت: دانشجویی که قدرت نقد و بحث و جدل نداشته باشد عملا به موجودی منفعل در جامعه تبدیل خواهد شد و اساتید وظیفه دارند با آموزش درست تفاوت میان نقد سازنده، تملق و چاپلوسی و تخریب را به درستی نشان دهند.

نایب مدیر دوم همچنین مجلس شورای اسلامی با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو و تقارن آن با میلاد پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی در سال هایی که از آن گذشته دارای نقاط ضعف و قوت فراوانی است و اگر ما معتقدیم دانشجو در یک برهه از وقت به عنوان دیده بان جامعه عمل می کند باید با مدنظر قرار دادن نقاط قوت پلشتی و آلایش را در جامعه دیده و هشدار دهد و بدون وحشت و واهمه وارد فضای نقد سازنده شود.

مطهری جوانان و دانشجویان را قشر عدالتخواه جامعه بیان کرد و افزود: دانشجو با هوش وافر و سرشاری که دارد باید به عنصری موثر در جهت اصلاح امور جامعه تبدیل شود و ما مسئولان به خاص اساتید دانشگاه ها وظیفه دارند با اعتلای بعد تربیت اسلامی دانشجو آنان را به سمت حق طلبی سوق دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه دانشجو نباید ابزار سیاسی جهت احزاب باشد بیان کرد: دانشجو باید خود مستقل بوده و بازیچه دست احزاب و گروه های سیاسی در دانشگاه ها نشود و همین امر باید باعث شود تا دانشجو با فکر مستقل خود راه را از چاه تشخیص داده و صرفا از باب تامین مطامع بعضی از احزاب توخالی در میدان آنها بازی نکند.

این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد: باید علم ناقص دانشجو در کلاس ها و با آموزش های تربیتی تبدیل به علم کامل شود و با روشن شدن بعضی مسایل در تمامی ابواب اموزش و تربیت و مکتب انسان سازی فردی صاحبنظر در دانشگاه ها تربیت شود.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات با یادآوری اینکه جهل مرکب و نادانستن بعضی از علوم از آفاتی است که دانشجو و دانشگاه را ترساندن می کند اذعان کرد: دانشجو و دانشگاه به عنوان مصلح اجتماعی تلقی می شوند ولی شرط مصلح بودن در هر جامعه ای بودن صالح بودن فرد است که این صلاحیت و صالح بودن در ابتدا باید در خود دانشجو و محیط دانشگاه ایجاد شود.

مطهری، داشتن روحیه مجاهدت اسلامی را یکی دیگر از شاخصه های دانشجویان اعلام کرد و افزود: داشتن روحیه مجاهدت روح پاک می خواهد که در این زمینه نیز وظیفه اساتید دانشگاه نجات دانشجویان از ورطه های گمراهی و جهالت است و در این صورت است که دانشجو می تواند با احصای نقاط ضعف جامعه دست به انتقاد زده و سازنده نیز باشد.

واژه های کلیدی: اسلامی | دانشجو | دانشجو | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | مجلس شورای اسلامی | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz