پوست بازیگری سرگرمی بازیگر تصویر

پوست: بازیگری سرگرمی بازیگر تصویر انتشار اسطوره سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی مدارهای نامرئی و قابل کشش در فناوری‌های آینده

فیلم‌های هدایت الکتریکی براق نقش مهمی در طیف وسیعی از کاربردهای الکترونیکی، صفحه نمایش لمسی و نمایشگرهای تصویری تا فتوولتائیک‌ها دارند. این هدایت‌کننده‌ها به عن

مدارهای نامرئی و قابل کشش در فناوری‌های آینده

مدارهای نامرئی و قابل کشش در فناوری های آینده

عبارات مهم : نمایش

فیلم های هدایت الکتریکی براق نقش مهمی در طیف وسیعی از کاربردهای الکترونیکی، صفحه نمایش لمسی و نمایشگرهای تصویری تا فتوولتائیک ها دارند. این هدایت کننده ها به عنوان الکترود نامرئی در سیم کشی مدار، حسگر لمسی یا ذخیره شارژ الکتریکی عمل می کنند و معمولا از اکسیدهای رسانای براق تشکیل شده است اند، ولی مسئله آنها ضعیف بودن است.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، بیشترین هدایت‎کننده های براق مکانیکی هستند و کشش مواد غیر الاستیک موجب جدا شدن آنها و از دست دادن عملکرد الکتریکی می شود. این مسئله تا حد زیادی نقش این مواد را در برنامه های در حال ظهور از جمله محاسبات پوشیدنی، بیوالکتریک نرم و رباتیک الهام گرفته از زیست شناسی محدود می کند.

صفحه نمایش ها و صفحه های لمسی مورد استفاده در فناوری های نسل بعدی نیازمند شارژرهای براق نرم، الاستیک و با توانایی کشش اوج هستند، به همین علت کارمل مجیدی کارشناس ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه کارنگی ملون و مدیر آزمایشگاه مواد نرم و گروه تحقیقاتی وی فیلم های نازک رسانایی ایجاد کردند که ترکیب منحصر به فردی از فواید مورد نیاز جهت فناوری های نسل بعدی از جمله هدایت الکتریکی بالا، نامرئی بودن و انعطاف پذیری اوج دارند.

مدارهای نامرئی و قابل کشش در فناوری‌های آینده

این گروه با استفاده از فناوری میکروفابریکیشن مبتنی بر لیزر فیلم لاستیکی نازک را با شبکه ای از فلز (آلیاژ یوتکتیک گالیم و اندیوم و EGaIn ) که در دمای اتاق مایع و فواید مورد نظر را دارند طراحی کردند.

برای اثبات کیفیت این طراحی سیستمی جهت کنترل کیفیت هوا و میزان غلظت آلاینده ها با استفاده از صفحه نمایش مجهز به لنزهای تماسی الکترونیک ایجاد شد.

فیلم‌های هدایت الکتریکی براق نقش مهمی در طیف وسیعی از کاربردهای الکترونیکی، صفحه نمایش لمسی و نمایشگرهای تصویری تا فتوولتائیک‌ها دارند. این هدایت‌کننده‌ها به عن

نتایج این تحقیق در نشریه Advanced Materials انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: نمایش | فناوری | نامرئی | نمایشگر | استفاده | نمایشگر | الکتریکی | کیفیت هوا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz